Alkomat dla częstochowskiej policji

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, częstochowski radny, Michał Lewandowski przekazał przewodniczącemu ZT NSZZP przy KMP w Częstochowie asp. szt. Arkadiuszowi Kobieli alkomat do wstępnej kontroli stanu trzeźwości.

Nowoczesne urządzenie przeznaczone do badań przesiewowych ALCOLIFE F6 użytkowane będzie przez częstochowskich policjantów. Dzięki dostępnym dwóm trybom badania, policjanci będą mogli wykonywać badanie na zawartość alkoholu nie tylko u osoby, która dobrowolnie oddaje próbkę powietrza, ale również bezkontaktowo bez użycia ustnika, na przykład podczas interwencji w stosunku do osoby, która ma problem z oddaniem najmniejszej ilości próbki do badania.

SZYBKA KONTROLA WNĘTRZA POJAZDU

Alkomat pozwala również na pobranie próbki z wnętrza kontrolowanego pojazdu i poddania jej szybkiej analizie na zawartość alkoholu. Co radnego skłoniło do takiej inicjatywy?

– Celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach naszego miasta.

 

Wiadomo, że przekazane jedno urządzenie nie zbawi świata, ale w moim odczuciu może komuś uratować jak nie życie to przynajmniej zdrowie. Wiem, że przekazany alkomat ułatwi naszym częstochowskim policjantom eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, którzy zagrażają innym użytkownikom dróg – argumentował Michał Lewandowski.

Żródło