Policjanci z Kłodzka dostali bezustnikowe alkomaty

Bezustnikowe alkomaty Alcolife o wartości ponad 1700 złotych zostały zakupione z pieniędzy gminy Kłodzko.

Policjanci z kłodzkiej komendy otrzymali nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości. ALKOMATEM, które wybrała Policja jest ALCOLIFE F8 w wersji CZARNEJ.

Alkomaty będą wykorzystywane przez policjantów drogówki w codziennej służbie. Posłużą funkcjonariuszom w zapobieganiu zjawiskom patologicznym oraz eliminowaniu przestępstw i wykroczeń popełnianych pod wpływem alkoholu.

Obsługa alkomatu jest bardzo prosta. Urządzenie nie wymaga konieczności używania ustników. Po chwili od dmuchnięcia w alkomat na wyświetlaczu pojawi się dokładny wynik badania. DOdatkowo urządzenie jest wyposażone w magnes do łatwego mocowania oraz sygnalizację świetlną.

Wydajny, szybki i nowoczesny europejski sensor elektrochemiczny (pomiar bezustnikowy trwa kilika sekund) powoduje, iż alkomat daje możliwość przebadania ponad pół tysiąca osób na godzinę.

Z pewnością nowe urządzenia przyczyną się w znacznym stopniu do walki z nietrzeźwymi kierującymi, którzy stanowią olbrzymie zagrożenie na drogach – wyjaśnia Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji.

źródło