Policja przestrzega – Piłeś – nie jedź

APELUJEMY O ROZWAGĘ NA DROGACH

Przez cały rok opolscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby Ci którzy wyruszą w podróż dotarli bezpiecznie do celu i równie bezpiecznie powrócili do swoich domów. Podczas kontroli drogowych policjanci rozdawali kierującym alkotesty, zachęcając do sprawdzenia stanu trzeźwości zanim wsiądą za kierownicę samochodu.

Jeśli zdecydujemy się na picie alkoholu powinniśmy pamiętać, że wówczas bezwzględnie należy zrezygnować z prowadzenia pojazdu.

O takiej odpowiedzialności podczas kontroli drogowej rozmawiali dzisiaj z kierującymi opolscy policjanci.

Mundurowi przypominali, jak ważne jest upewnienie się, że wsiadamy za kierownicę samochodu trzeźwi. W przeciwnym razie narażamy zdrowie i życie nie tylko swoje, ale osób które przewozimy oraz przypadkowych kierujących którzy znajdą się na naszej drodze

Podczas kontroli drogowych policjanci wręczali kierującym jednorazowy alkotest. Urządzenia te zostały policjantom przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Mundurowi zaznaczali natomiast, że to jedynie urządzenie poglądowe. W każdym zaś przypadku, kiedy mamy wątpliwości co do stanu trzeźwości, zanim wsiądziemy za kierownicę, bezwzględnie powinniśmy przebadać się na zawartość alkoholu udając się do najbliższej jednostki policji. W czasie kontroli policjanci używali alkomatu elektrochemicznego Alcolife F6.

Dlatego pamiętaj!
PIŁEŚ? NIE JEDŹ!

  • Nigdy nie wybieraj się samochodem jako kierowca na imprezę, na której będziesz chciał napić się alkoholu.
  • Jeśli jesteś gospodarzem przyjęcia, na którym serwowany jest alkohol zadbaj o bezpieczny powrót zmotoryzowanych gości.
  • Jeśli jesteś pasażerem nigdy nie wsiadaj do samochodu z kierowcą, który pił alkohol. Powstrzymaj go, żeby nie prowadził pojazdu.
  • Będąc pieszym stosuj zasadę szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Zanim wyjdziesz z domu, zabierz ze sobą element odblaskowy.

Źródło