Nowoczesny alkomat dla woźnickiej policji

Funkcjonariusze z posterunku Policji w Woźnikach otrzymali nowoczesny sprzęt służący do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Zakup urządzeń był możliwy dzięki środkom przekazanym przez Gminę Woźniki.

Policjanci z Woźnik otrzymali urządzenia o nazwie Alcolife F6.

Są to bezustnikowe mierniki wykorzystywane do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Przy wykonaniu wstępnego badania, urządzenie nie wymaga kontaktu z kontrolowanym kierującym. To duża zaleta, w obecnej, trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

– Alkomat pozwala na pobranie próbki z wnętrza kontrolowanego pojazdu i poddania jej szybkiej analizie na zawartość alkoholu. Pozytywny wynik badania sygnalizowany jest za pomocą czerwonej diody. W takim przypadku wykonywane jest kolejne badanie za pomocą alkomatu z ustnikiem – przekonuje gmina Woźniki, która zakupiła sprzęt dla policji.

Burmistrz Woźnik przekazał urządzenie Komendantowi Powiatowemu Policji w Lublińcu 

Warto podkreślić, że jest to kolejne już wspólne działanie lokalnych władz samorządowych z Komendą Powiatową Policji w Lublińcu mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Pozyskany przez stróżów prawa nowoczesny sprzęt pozwoli jeszcze skuteczniej eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

źródło.