Alcolife F8 dla Policji z Ziębic

20 stycznia Komendant Powiatowy Policji w Ząbkowicach Śląskich podinsp. Piotr Wajda odebrał z rąk Burmistrza Ziębic Mariusza Szpilarewicza nowy alkomat.

Alcolife F8 usprawni funkcjonariuszom przeprowadzanie kontroli trzeźwości kierowców, a tym samym znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu ząbkowickiego. Dzięki temu urządzeniu można przeprowadzić sprawne, szybkie i bezpieczne badanie bezustnikowe, ale również przesiewowe czy pasywne, a wynik pomiaru pojawia się niemal od razu na wyświetlaczu. To wyjątkowo wydajne urządzenie, które sprawdzi się również w przypadku wykonywania pomiaru na dużej grupie osób.

Alkomat będzie wykorzystywany na co dzień do badania trzeźwości kierowców poruszających się po drogach powiatu ząbkowickiego, co zwiększy bezpieczeństwo w ruchu.

Nietrzeźwi kierujący wciąż stanowią istotne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W 2022 roku na terenie powiatu ząbkowickiego policjanci zatrzymali aż 103 nietrzeźwych kierowców. Nietrzeźwych czyli tych, których poziom alkoholu w organizmie przekroczył 0,5 promila – mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.