Pytania i odpowiedzi

Czy oszczędzać przy wyborze alkomatu?

Na rynku znaleźć możemy mnóstwo urządzeń badających zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Cieszą się one większa lub mniejszą popularnością. Niestety nie wszystkie alkomaty, jakie znajdziemy w sklepach, spełnią nasze oczekiwania.

Na co zwrócić uwagę?

1.    Aby wyniki były precyzyjne a pomiar powtarzalny – wybierz alkomat elektrochemiczny
2.    Zadbaj o kalibrację – każdy alkomat należy kalibrować. Urządzenia z naszej oferty objęte są programem nielimitowanej kalibracji do wykorzystania w 1 roku użytkowania
3.    Serwis i gwarancja – to podstawa. Sprawnie działający serwis to gwarancja działania alkomatów. Wybierz firmę z własnym zapleczem serwisowym.
4.    Obsługa i doradztwo – to ważny element przy wyborze alkomatu. Czym więcej wzajemnie uzyskanych informacji, tym bardziej będziemy mogli sobie pomóc. Ty zdobędziesz wiedzę nt. użytkowania alkomatu, my natomiast wybierzemy dla Ciebie najbardziej precyzyjne urządzenie.

Do czego potrzebny jest alkomat?

Najbardziej klasycznym zastosowaniem alkomatu jest sprawdzenie stanu trzeźwości przed ewentualną wyprawą samochodową :). Należy pamiętać, iż nasze organizmy są różne, u jednych alkohol metabolizuje się szybciej u innych wolniej. Dlatego aby mieć pewność czy spożywane w ostatnim czasie trunki nadal mają wpływ na naszą zdolność koncentracji i szybkość reakcji zróbmy test alkomatem. Pamiętajmy, jedyny słuszny wynik to wynik zerowy.

Dlaczego tak ważna jest precyzja odczytu?

Dopuszczalny poziom zawartości alkoholu u kierowcy jest ściśle określony przepisami prawa. Zgodnie z art. 115 §16 Kodeksu Karnego nie powinien być wyższy, niż 0,1 mg/l. Jeśli wynik badania policyjnym alkomatem będzie mieścił się pomiędzy 0,1 mg/l a 0,25 mg/l to kierowanie samochodem zostanie przez funkcjonariuszy potraktowany jako wykroczenie. Po przekroczeniu tego stężenia jazda pod wpływem alkoholu staje się już przestępstwem. Im wyższe stężenie – tym poważniejsza kara nas czeka. Zdarza się, że organizm wysyła nam nieprawdziwe sygnały, że czujemy się trzeźwi, choć alkohol nadal znajduje się w naszej krwi. Jeśli w tej sytuacji odczyt alkomatu zostanie przekłamany – może się okazać, że skoryguje go dopiero kontrola policyjna.

Dlaczego warto kupić dobry alkomat?

Alkomaty produkowane przez sprawdzone i renomowane firmy są bardziej precyzje. Precyzyjne, ponieważ wykorzystują technologię opartą na sprawdzonych działaniach, technologie sensora elektrochemicznego.
To prawda, że takie urządzenia kosztują więcej niż tanie, często jednorazowe produkty. Dają nam jednak pewność wiarygodności i powtarzalności pomiaru. Sprawdzone alkomaty mają solidną konstrukcję, nie tylko pozwalają na uzyskanie miarodajnych wyników, ale również cechują się łatwą i intuicyjną obsługą. Urządzenia podejrzanie tanie, nieobjęte gwarancją, mają niestety tendencje do psucia się wkrótce po zakupie.

Jeśli zdarza nam się spożywać alkohol i następnego dnia siadać za kierownicą, zakup dobrej jakości alkomatu jest nie tylko kwestią komfortu psychicznego, ale również odpowiedzialności. Obecność alkoholu we krwi może nie tylko sprawić, że dostaniemy mandat, ale również że nie zareagujemy we właściwy sposób, mimo że czujemy się zupełnie trzeźwi.

 


Współpraca

  • Wszystkich zainteresowanych współpracą z naszą firmą zapraszamy do kontaktu. Chcesz przedstawić swoją ofertę? Szukasz pracy? Oferujesz dedykowane rozwiązania? Napisz do nas.

  • Brzegowa 149c, 58-200 Dzierżoniów
    M. + 48 609 961 661, + 48 695 500 799
    E. bok@alcolife.pl

 

 


Działalność Społeczna